Etap I – zatrucie zęba


Procedurę leczenie kanałowego w Gabinecie Stomatologicznym Cezardent rozpoczynamy od przeprowadzenia zabiegu umartwienia zęba, czyli jego zatrucia. Wykonujemy go na dwa sposoby:

ekstyrpacja miazgi – jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu polegający na usunięciu nerwu z korzenia,założenie opatrunku dewitalizującego – procedura stosunkowo rzadko wybierana przez dentystów, polegająca na założeniu specjalnego opatrunku bezpośrednio na miazgę zęba; zabieg wykonywany jest również w znieczuleniu miejscowym.

Etap II – pomiar długości kanału


Zanim przystąpimy do właściwego leczenia endodontycznego wykonujemy zaawansowaną diagnostykę mającą na celu ustalenie jaką długość roboczą ma leczony kanał korzeniowy. Tak precyzyjne pomiary możemy uzyskać dzięki zastosowaniu nowoczesnego, elektronicznego japońskiego endometru Root ZX firmy Morita – najczęściej stosowanego i polecanego przez wielu endodontów narzędzia pomiarowego.

Etap III – właściwe leczenie kanałowe


Następnie rozpoczynamy zabieg właściwego leczenia kanałowego polegającego na chemicznym i mechanicznym poszerzeniu, dokładnym oczyszczeniu i opracowaniu zainfekowanego kanału. W Gabinecie Stomatologicznym Cezardent używamy tylko najwyższej klasy narzędzi kanałowych oraz specjalistycznych środków oczyszczających i odkażających (np. podchloryn sodu). Ostatnim krokiem, zamykającym cały proces leczenia jest szczelne wypełnienie kanału na całej jego długości specjalnym, plastycznym materiałem – gutaperką. Jej zadaniem jest bardzo dokładne i trwałe zamknięcie szczeliny oraz zabezpieczenie przed rozwojem kolejnego stanu zapalnego.