W Gabinecie Stomatologicznym Cezardent przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy leczenia implantologicznego. Wykonamy odpowiednią diagnostykę i badania wstępne, wszczepimy implant, będziemy kompleksowo koordynować proces przygotowania korony, mostu lub protezy oraz szczegółowo odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Można wyróżnić kilka etapów zabiegów implantologicznych:


Krok 1 – diagnostyka i plan leczenia


Podczas pierwszej wizyty stomatolog przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad lekarski, aby ustalić czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zastosowania implantów. Celem rozmowy jest przede wszystkim ocena ogólnego stanu zdrowia, przeanalizowanie przebytych chorób oraz zestawienie listy przyjmowanych leków. Następnie lekarz przeprowadza ogólne badanie jamy ustnej, podczas którego weryfikuje m. in. ułożenie zębów, stan tkanek miękkich czy obszarów bezzębnych. Na tej podstawie Pacjent jest klasyfikowany do zabiegu implantologicznego.


Po wstępnym zakwalifikowaniu Pacjenta w Gabinecie Stomatologicznym wykonujemy pełną diagnostykę: panoramiczne zdjęcie radiologiczne a w trudniejszych przypadkach szczegółowe badanie analizy tkanki kostnej przy użyciu tomografu komputerowego (CT). Dzięki zastosowaniu najlepszych i najnowocześniejszych sprzętów możemy bardzo dokładnie ocenić stan zębów oraz ilość i jakość kości, a także w jakości 3D przygotować wizualizację przyszłej pozycji zęba i na tej podstawie ustalić szczegółowy plan leczenia.Po zapoznaniu się z oczekiwaniami Pacjenta, specjaliści Cezardent przedstawią kilka wariantów leczenia dostosowanych do potrzeb i budżetu.


Krok 2 – wszczepienie implantu oraz okres gojenia – etap chirurgiczny


Na kolejnej wizycie lekarz podczas zabiegu chirurgicznego wszczepia w odpowiednie miejsca implanty, pokrywa je płatem dziąsłowym i zszywa ranę. Po ok. 5-10 dniach można już zdjąć szwy jednak cały proces gojenia i zrastania trwa od 3 do 6 miesięcy w zależności od tempa procesu integracji implantu z kością. Po upływie tego czasu na kolejnej wizycie lekarz odsłania implanty i mocuje do nich śruby gojące, a po 2-3 tygodniach pobiera wyciski potrzebne do przygotowania komponentu protetycznego.

Obecną tendencją w implantologii jest zakładanie podczas zabiegu implantacji śrub gojących co likwiduje zabieg chirurgiczny odsłaniania implantu i skraca czas wykonania uzupełnienia protetycznego.Krok 3 – etap protetyczny


W trakcie kilku wizyt lekarz wraz z Pacjentem przechodzi przez cały proces przygotowania i dopasowania elementu protetycznego. W zależności od planu leczenia w tym etapie wykonywane i osadzane są korony (w przypadku braku pojedynczego zęba), mosty (w przypadku braku wielozębowego lub bezzębia) oraz protezy (gdy należy odbudować całą szczękę lub żuchwę).WAŻNE:

Jeśli leczenie implantologiczne dotyczy odcinka przedniego żuchwy lub szczęki, bardzo często stosuje się tymczasowe uzupełnienia protetyczne, które ostatecznie zastępowane są docelowymi, właściwymi komponentami. Dzięki temu Pacjent nie musi obawiać się o kwestie estetyczne, może normalnie funkcjonować, a co za tym idzie, ma on ogromny komfort psychiczny.